AHŞAP SUNDURMA

  • Home
  • /
  • AHŞAP SUNDURMA

Ahşap Sundurma Modeleri ve Fiyatları için bizimle iletişime geçiniz.

Eve Kimlik Kazandıran Ahşap Sundurmalar İçin İpuçları

Evlerimizin iç tasarım ve dekorasyonu kadar dış unsurları da önemlidir. Sundurmalar da bunlardan biridir. Yağmuru, güneşi engellemek için kapı üstüne ya da duvar önüne yapılan saçaklara sundurma denir. Bir evin en önemli kısımlarından biridir. Evi dış dünyayla birleştiren sundurmalar aynı zamanda eve dair bir görsel ve estetik de katarlar. Özellikle ahşap sundurma tasarımları eve özgü bir atmosfer yaratılmasında önemli bir yer tutar. Teras balkon da denebilir.

Veranda, kamelya, çardak, ahşap sundurma gibi tamamlayıcı kısımlar hem sizin hem de evinizin karakterinin dışa açılan pencereleridir. Bu yapılar tamamen sizin kişisel tercihlerinizi ve zevkinizi yansıtır. Farklı tasarımlarla ister sundurma olsun ister evin dış kısmında yapılacak diğer tasarımlar olsun, hem eviniz hem de bahçeniz için tamamlayıcı bir nitelik değeri taşır. Şehir yaşamının koşturmasından kaçtığımız anlarda kendimizi evimizin veya bahçemizin bize sunduğu rahat ortamlara atmak isteyebiliriz. Kamelyalar, verandalar gibi sundurmalar da bize bu imkânı kısmen de olsa sağlayabilirler. Evinize yaptıracağınız bir sundurmayı hem günlük ihtiyaçlarınız için kullanmanız mümkündür. Hem de özel günler için gerçekleştirmek isteyeceğiniz çeşitli organizasyonlar için mekân olarak da kullanabilirsiniz.

Ahşap Sundurmalar evlerin girişlini yanımlar, rahatsız edici hava şartlarında sizi korurlar, evler için bir şemsiye vazifesi görürler. Sundurmalar da tıpkı verandalar gibi balkon benzeri yapılara dönüşebilirler.

Eve girmeden önce veya evden çıksak da yola düşmeden önce durup soluklanabileceğimiz fırsatı bize sunarlar. Sundurma modelleri birçok farklı yapıda karşımıza çıkabilir. Bu tamamen onu kullanım amacınıza göre değişebilir. Sundurmanın büyüklüğü, evden yaptığı çıkıntının kapladığı alan sundurma çatısı altında farklı türde zaman geçirmenize olanak sağlar.

Birçok ölçüde, türde ve malzeme yapısında sundurma örneği görmek mümkündür. Günümüzde daha doğal bir görünüm sağladığı ve bahçeyle doğal görünüm noktasında ahengi tamamladığı için ahşap sundurma modelleri kullanılır. Verandalar, kamelyalar, çardaklar ve kulübelerde olduğu gibi bahçenin evle olan bütünlüğüne hizmet eder. Ülkemizde sundurma kullanımı daha çok Ege ve Karadeniz bölgelerinde yaygındır. Sundurmalar hem çatı modellemesiyle hem yan sütunlarıyla evinize kendine özgü bir hava katmakta yardımcı olurlar.